top of page

LemonSoda Dünyası'na Hoşgeldiniz!

Biz Kimiz?

Kızıl Mavi Ay Enerji A.Ş. olarak, İtalya'da 1931 yılından bu yana üretilmekte olan Terme Di Crodo ürünlerinin Türkiye ve Kıbrıs'ta distribütörlüğünü yapmaktayız. Haziran 2020 yılında LemonSoda ile başlayan yolculuğumuz, bugün MojitoSoda ve OranSoda ile büyüyerek devam etmektedir.

LemonSoda Yolculuğu

PRETE MION).jpg

Lemonsoda: Orjinal İtalyan Lezzeti

Her şey İtalya'nın kuzeybatısındaki Crodo adlı bir Piedmont köyünde başladı. Yemyeşil İtalyan Alpleri'nde, üzüm bağları arasında, ünlü kaya geçitleri ve tarihi kaleler, Crodo'nun doğal kaynaklarından akar. Kaynaklar ilk olarak 12. yüzyılda Alman haçlılar tarafından zorlu bir yolculuktan eve dönerken keşfedildi; yorgun ve sağlıkları kötü, huzurlu Crodo çevresinde iyileşmeleri biraz zaman aldı. Haçlılar sağlıklarına kavuştuktan sonra evlerine gittiler ve Crodo'nun “mucize suyu” haberini herkese, hatta Avrupa'nın kraliyet saraylarına bile getirdiler.

1835 yılına kadar kaynakların düzgün bir şekilde analiz edilmesi ve iyi içme suyu olarak değerlendirilmesi değildi. Başlangıçta, sadece bölgeyi ziyaret eden otel misafirleri, şimdi ünlü maden suyunun tadını çıkarabilecekti, ancak 1931'de İtalyan Terme di Crodo şirketi kuruldu ve böylece tüm İtalya'ya tamamen doğal kaynak suyuyla tazelenme fırsatı verildi.

1940'larda Limonlu Soda piyasaya sürüldü. Eşsiz, doğal tadı sayesinde Limonlu Gazoz nesiller boyu İtalyan tüketicisini cezbetmeyi başardı. 80'ler ve 90'larda Limonlu Soda İtalya'da ikonik bir statüye ulaştı ve bugün bir numaralı İtalyan köpüklü limonata olmaya devam ediyor.

Terme di Crodo daha önce Campari'ye aitti, ancak 2018'de artık tüm Crodo ürün portföyünü yöneten Royal Unibrew tarafından satın alındı. Royal Unibrew ve Terme di Crodo birlikte, Sicilya bahçelerinden meyve özü ve meyve suyu ve tabii ki Crodo'dan doğal kaynak suyu gibi yalnızca İtalyan kalitesinde malzemeler kullanarak markanın yerleşik geleneksel değerlerini korumaya kendilerini adamıştır. 

DEMONSIDA.png

Otantik ve orijinal bir İtalyan içeceği.

12. yy - Crodo kaynakları, Crodo kaynaklarına "mucize su" adını veren Alman Haçlılar tarafından keşfedilmiş ve adlandırılmıştır.

1835 – Doğal kaynak suyu analiz edilmiş ve yüksek kaliteli içme suyu olarak değerlendirilmiştir.

1931 - Terme di Crodo şirketi kuruldu ve ticari su temini başlatıldı.

1940 - Limonlu Soda, 1940 yılında İtalya'da piyasaya sürüldü ve hızla ulusal bir başarıya dönüştü.

1987 - Yıllarca süren ulusal popülariteden sonra, Almanya ve İsviçre'ye ilk Limonlu Gazoz ihracatı gerçekleşti.

2018 – Royal Unibrew, Terme di Crodo'yu satın aldı.

bottom of page